Windows 10 İso

Microsoft Sitesinden Windows 10 Türkçe İso İndirin

Herkesin istediği sistem kurarken temiz bir Windows kurulum içeriğine sahip olmaktır. Bunun da en güvenli yolu ise Microsoft tarafından sitesinden dağıtılan Windows 10 İso dosyalarını indirmektir. Peki, aklınızda ki soru şu olacak büyük ihtimalle “Microsoft Sitesinden Windows 10 İso Nasıl İndirebilirim” işte şimdi burada onu cevaplayacağım.

Bu dosyayı indirmek için iki yöntemimiz bulunuyor. Bunlardan biri Microsoft Web Sitesi Üzerinden direkt iso dosyasını indirmektir, biz bu yöntemi işleyeceğiz. Diğer yöntem ise, Microsoft Media Creation Tools (indirmek için buraya tıklayınız)yardımı ile direkt Flash Diske (Min. 8GB lık Flash Disk) yazdırmak ya da İso dosyasını bilgisayara kayıt etmektir.

Web Sitesi Üzerinden direkt indirme

Öncelikle gitmemiz gereken Web Sayfası için aşağıda ki linke tıklamamız lazım, bu link bizi Microsoft’un sitesine yönlendirecek.
Link İçin Buraya Tıklayınız.

Windows 10 İso indirme sayfası

Linke tıkladığımız da karşımıza gelecek olan sayfa budur. Sayfa içerisinde ki “Aracı şimdi indirin” yazılı mavi renkli düğmeye sağ tuş ile tıklayıp, açılan menüden “Öğeyi Denetle” seçeneğini seçiyoruz.

Windows 10 İso indirme sayfası öğeyi denetle

Karşımıza böyle karışık kodlar gelecek fakat, bu bizi hiç ilgilendirmiyor. Pencerenin sol üst tarafında bulunan telefon / tablet işaretine tıklayarak sayfamızın görüntü tarzını değiştiriyoruz. Tıkladıktan sonra sayfa aşağıda ki gibi görünecek.

Windows 10 İso indirme sayfası telefon görünümü

Bu noktadan sonra üst kısımdan telefon ya da tablet türünü seçiyoruz ve sayfayı bir kere yeniliyoruz. (Opera Browser’a göre anlatılmıştır bu kısmı)

Görüntü yukarıda ki gibi olacak ve karşımıza “Sürüm Seçin” yazan bir kısım gelecek. Şimdi, öğeyi denetleme penceresini kapatıyoruz.

Gördüğünüz üzere görüntü artık normal ve Sürüm Seçin kısmında Windows 10 ibaresi belirdi.

Microsoft Windows 10 İso dosyasını indirmek için öncelikle Sürümü seçiyoruz, burada ki tek seçenek Windows 10 ve Windows 10 nun sürüm tarihleridir. Sürümü seçtikten sonra, alt taraftan Windows 10 İso dosyasının hangi dil olacağını seçiyoruz, ben Türkçe olarak seçtim.

Seçenekleri seçip onayladıktan sonra ise bizim için Windows 10 İso indirme linkleri oluşturulacaktır. Bu linklerde Windows 10 İso 32-bit ve 64-bit olmak üzere iki adettir.

Linke tıkladıktan sonra dosyamızı istediğimiz noktaya kayıt edebilir ve indirme işlemi tamamlanınca istediğimiz gibi kullanabiliriz.

Yazar: anlgnc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir